Przewodnicy
  Polski English Deutsch Pусский Italiano Español 

info@go2cracow.pl

Dominika: +48 605 333 335

"W dniu 26.10.2008 odbywając wycieczkę z młodzieżą i osobami dorosłymi naszego Chóru "Laudate Dominum" z Zaniemyśla pod Poznaniem skorzystaliśmy z Państwa usług przy udziale przewodnika miejskiego Pani Roksany Zbroi. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni jej profesjonalizmem, wiedzą i umiejętnościami dydaktycznymi. Cieszymy się że turyści z kraju i zagranicy mają okazję w pozytywnym i obiektywnym świetle poznawać naszą historię i współczesność, a także walory pięknego stołecznego miasta Krakowa."

 
 

Uwielbiana przez gości, niezależnie od wieku, płci oraz miejsca zamieszkania. Znana od Pcimia po Afrykę Południową i Karaibskie Wyspy. Zawsze wprowadza gości w dobry nastrój. Specjalistka od kultury żydowskiej, dlatego jej perełką jest krakowski Kazimierz. Doskonała w języku angielskim, ale w polskim też sobie nieźle radzi. Prywatnie autorka blog-a o bliźniakach http://dioskurowie.blogspot.com/

 

Wprawdzie jej zdjęcie pochodzi z czasów szkolnych, ale nikt tak jak ona nie oprowadza w języku niemieckim. Nie istnieją dla niej trudne wyzwania. Pojedzie do Nowej Huty, oprowadzi do Drodze Królewskiej i Kazimierzu w dwie godziny, choć inni twierdzą, że w mniej niż cztery się nie da. Ma wspaniały kontakt zarówno z młodzieżą, jak i zupełnie poważnymi buisnesmenami.

 

Kobieta renesansu. Można ją pytać o wszystko, ale to ona najczęściej odpytuje w związku ze swoją nauczycielską profesją. Ciągłe się doszkala, nie ma tygodnia by nie zaliczała kolejnego egzaminu. Jest naszą najlepszą reprezentantką w kontaktach z Belgami i Holendrami.

 

Ze spotkań polsko-amerykańskich zawsze wraca z tarczą. Artystka, której prace można odnaleźć na krakowskich wystawach. Nawet w pochmurny, szary dzień potrafi pokazać turystom koloryt naszego miasta. Urok i pełny profesjonalizm.

Rosjanka z krwi i kości, ale całym sercem - krakowianka. Zachwyca naszym miastem sąsiadów zza wschodniej granicy. Zwiedzanie z nią często się wydłuża, bo goście nie chcą jej wypuścić bez podziękowania. Nikt jak ona nie potrafi tak dobrze zrozumieć naszych sąsiadów, natomiast grupy polskie szkolą przy niej swój rosyjski akcent.

 

Iza - doktor polonistyki najstarszego w Polsce uniwersytetu, Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wiedza, kultura osobista, elokwencja, profesjonalizm. Słucha nawet nawet kamieni u brzegu rzeki, a i One nigdy nie pozwalają Jej zostać samej ze swoją gadatliwością..Czasami tylko sugerują, aby wróciła na krakowskie szlaki i dzieliła się swoją pasją z turystami/wycieczkami zwiedzającymi Kraków.

 

Najlepszy przewodnik w Krakowie :) Głośno, wyraźnie i z humorem przekazuje wszystkim swoją wiedzę, pilnując przy okazji porządku i dyscypliny zarówno wśród zwiedzających jak i wśród obsługi zwiedzanych obiektów. Dla niej otwierają nawet po godzinach.

 

Jedyny przewodnik po Krakowie w języku norweskim. Często przebywa w Norwegii, stąd ma opinie człowieka, któremu „fiordy z ręki jedzą". Ponadto góral z krwi i kości, więc grupa nigdy mu się „nie postawi".

 

Prawdziwa dama, jak na francuskiego przewodnika przystało. Z wykształcenia i zamiłowania archeolog, odkrywała co się kryje pod krakowskim rynkiem. Ale chwilowo zrezygnowała z tego zajęcia, na rzecz przewodnictwa.