Przewodnicy po Krakowie

Profesjonalni, licencjonowani przewodnicy po Krakowie. Mamy wiedzę, pasję i poczucie humoru. Staramy się, aby turyści z kraju i zagranicy mieli okazję poznawać naszą historię i współczesność, a także walory miasta Krakowa. Zwiedzaj Kraków z naszymi przewodnikami.


Roksana

Jestem profesjonalnym przewodnikiem miejskim po Krakowie, potwierdzonym licencją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz certyfikatem Federacji Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie. Urodziłam się w Krakowie i to miasto wybrałam jako miejsce swojej pracy. Oprowadzam z pasją i uśmiechem: dzieci, młodzież oraz dorosłych, w języku polskim i angielskim. Jestem absolwentem Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku nauczyciel geografii (studia magisterskie) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, Katedra Judaistyki ( studia podyplomowe):  Żydowski Kraków – Historia, Religia, Kultura, Dziedzictwo. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia z zakresu wiedzy o Krakowie, historii Polski oraz historii sztuki. Uwielbiam oprowadzać po Starym Mieście, Żydowskim Kazimierzu oraz Nowej Hucie.

Zapraszam serdecznie do skorzystania z moich usług.


Małgorzata

Krakowianka od kilku pokoleń, z wykształcenia architekt, po kilkunastu latach pracy w tym zawodzie życie postanowiło, że czas na zmiany :). Stwierdziłam, że trzeba wykorzystać książki, które czytałam i gromadziłam, podzielić się anegdotami z których się śmiałam, opowiedzieć o losach ludzi, którzy stworzyli magiczny Kraków. Bo Kraków jest magiczny, nie tylko z tego powodu, że mieszkali tu alchemicy i zamieszkują różnorakie duchy  ale z powodu atmosfery miasta, która otacza nas na każdym kroku. Magiczny ponieważ jak uświadomimy sobie, że ulicą którą właśnie idziemy kiedyś podążali królowie, biegł na zajęcia student Mikołaj Kopernik czy przechodził pan Stanisław Wyspiański – wtedy opowieść tworzy się sama i biegnie wśród krakowskich murów.

Zapraszamy na zwiedzanie Krakowa z naszym przewodnikiem!


Ewa

Moje kwalifikacje zawodowe potwierdzone są licencją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz certyfikatem Federacji Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie.

Moją pasją od wielu lat a właściwie od urodzenia jest miasto, z którym od wieków związana jest moja Rodzina, w którym się urodziłam i mieszkam czyli Kraków. Jestem rodowitą krakowianką i Kraków był, jest i będzie moją największą pasją.

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie, studia ekonomiczne ukończyłam z wyróżnieniem ale swoje życie zawodowe związałam z turystyką. Praca przewodnika pozwoliła mi połączyć pracę zawodową z zainteresowaniami czyli historią Krakowa, historią Polski i historią sztuki. Na poznawanie Krakowa poświęcam każdą wolną chwilę a pokazywanie Krakowa turystom sprawia mi zawsze ogromną przyjemność.

Uważam, że mam najfajniejszą pracę pod słońcem bo robię to, co lubię.

Zapraszamy na zwiedzanie Krakowa z naszym przewodnikiem!


do góry