Wybierz przewodnika lub usługę:

Roksana

Roksana

Jestem profesjonalnym przewodnikiem miejskim po Krakowie, potwierdzonym licencją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz certyfikatem Federacji Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie. Urodziłam się w Krakowie i to miasto wybrałam jako miejsce swojej pracy. Oprowadzam z pasją i uśmiechem: dzieci, młodzież oraz dorosłych, w języku polskim i angielskim. Jestem absolwentem Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku nauczyciel geografii (studia magisterskie) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, Katedra Judaistyki ( studia podyplomowe):  Żydowski Kraków – Historia, Religia, Kultura, Dziedzictwo. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia z zakresu wiedzy o Krakowie, historii Polski oraz historii sztuki. Uwielbiam oprowadzać po Starym Mieście, Żydowskim Kazimierzu oraz Nowej Hucie.

Zapraszam serdecznie do skorzystania z moich usług.

Małgorzata

Małgorzata

Krakowianka od kilku pokoleń, z wykształcenia architekt, po kilkunastu latach pracy w tym zawodzie życie postanowiło, że czas na zmiany :). Stwierdziłam, że trzeba wykorzystać książki, które czytałam i gromadziłam, podzielić się anegdotami z których się śmiałam, opowiedzieć o losach ludzi, którzy stworzyli magiczny Kraków. Bo Kraków jest magiczny, nie tylko z tego powodu, że mieszkali tu alchemicy i zamieszkują różnorakie duchy  ale z powodu atmosfery miasta, która otacza nas na każdym kroku. Magiczny ponieważ jak uświadomimy sobie, że ulicą którą właśnie idziemy kiedyś podążali królowie, biegł na zajęcia student Mikołaj Kopernik czy przechodził pan Stanisław Wyspiański – wtedy opowieść tworzy się sama i biegnie wśród krakowskich murów.

Zapraszamy na zwiedzanie Krakowa z naszym przewodnikiem!

Ewa

Ewa

Moje kwalifikacje zawodowe potwierdzone są licencją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz certyfikatem Federacji Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie.

Moją pasją od wielu lat a właściwie od urodzenia jest miasto, z którym od wieków związana jest moja Rodzina, w którym się urodziłam i mieszkam czyli Kraków. Jestem rodowitą krakowianką i Kraków był, jest i będzie moją największą pasją.

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie, studia ekonomiczne ukończyłam z wyróżnieniem ale swoje życie zawodowe związałam z turystyką. Praca przewodnika pozwoliła mi połączyć pracę zawodową z zainteresowaniami czyli historią Krakowa, historią Polski i historią sztuki. Na poznawanie Krakowa poświęcam każdą wolną chwilę a pokazywanie Krakowa turystom sprawia mi zawsze ogromną przyjemność.

Uważam, że mam najfajniejszą pracę pod słońcem bo robię to, co lubię.

Zapraszamy na zwiedzanie Krakowa z naszym przewodnikiem!
Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

Zapraszamy do zwiedzania Krakowa z licencjonowanymi przewodnikami. Nasi przewodnicy po Krakowie starają się, aby turyści z kraju i zagranicy mieli okazję poznawać naszą historię i współczesność, a także walory miasta Krakowa, przedstawione zawsze z dużym poczuciem humoru. Poznaj z naszymi przewodnikami: Rynek i okolice, Krakowski Kazimierz, Nową Hutę, Zamek Królewski na Wawelu, Podziemny Rynek, Fabrykę Schindlera, Muzeum Książąt Czartoryskich, Muzeum Narodowe, Synagogę Starą i inne ważne miejsca na mapie Krakowa. Mamy wiedzę, pasję i poczucie humoru. Sprawdź wolny termin i umów się na zwiedzanie Krakowa przez Internet. Zapraszamy.

Zwiedzanie Krakowa: Droga Królewska

Zwiedzanie Krakowa: Droga Królewska

Droga Królewska, zobaczycie Państwo najważniejsze miejsca w Krakowie: Wzgórze Wawelskie, Rynek, Uniwersytet Jagielloński, Okno Papieskie, Sukiennice, Kościół Mariacki. Opowiemy gdzie mieszkali, gdzie byli koronowani, co jadali królowie, o tej melodii granej co godzinę  na trąbce, gdzie znajduje się najstarszy supermarket w Europie. Podpowiemy gdzie udać się na zakupy, jakie kupić pamiątki, gdzie zjeść lunch albo romantyczną kolację.

Uwaga: Podana cena jest ceną dla całej grupy, Grupa może liczyć od 1 do 25 osób.

Zapraszamy na zwiedzanie Krakowa z naszym przewodnikiem!

Cena: 260 zł

Zwiedzanie Krakowa: Kazimierz Żydowski i Chrześcijański

Zwiedzanie Krakowa: Kazimierz Żydowski i Chrześcijański

Kraków przez kilkaset lat był jednym z najważniejszych miast żydowskich na świecie. To tutaj mieszkali najwybitniejsi żydowscy uczeni, tutaj ukształtowała się aszkenazyjska tożsamość. Żydowskie życie na Kazimierzu (obecnie dzielnica Krakowa), skończyło się wraz z wybuchem II wojny światowej. Koleje losów krakowskich Żydów w okresie Holokaustu przedstawia światowej klasy amerykański reżyser Steven Spielberg w swoim filmie pt. "Lista Schindlera". Nasi przewodnicy opowiedzą Państwu na czym polega fenomen Kazimierza - miasta współistnienia dwóch kultur: żydowskiej i chrześcijańskiej, który obok Starego Miasta, jest najczęściej odwiedzanym miejscem w Krakowie, pełnym malowniczych zaułków i świadków historii.

Uwaga: Podana cena jest ceną dla całej grupy, Grupa może liczyć od 1 do 25 osób.

Zapraszamy na zwiedzanie Krakowa z naszym przewodnikiem!

Cena: 260 zł

do góry